Zielona szkoła

Po raz drugi w tym roku uczniowie naszej szkoły wyjechali do zielonej szkoły. Tym razem  z możliwości nauki ” inaczej” mogły skorzystać dzieci z klasy III b, które wraz z wychowawczynią p. Dorotą Balczyńską, przebywały w dniach 01-05 października  2012 r.w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach Zdroju. A dlaczego ” inaczej”? Bo tym razem edukację przeniesiono poza szkołę. Cała klasa miała możliwość wyjechać do miejscowości posiadającej walory przyrodnicze i uzdrowiskowe, a takie na pewno posiadają Duszniki. Prowadząc zajęcia z młodszymi dziećmi trudno opierać się tylko na tym, co dają lekcje prowadzone w klasie. Dziecko w młodym wieku szkolnym jest poszukiwaczem przygód, badaczem i odkrywcą. Zielona szkoła pozwala dzieciom tak właśnie poznawać świat, rozwija zainteresowania, spostrzegawczość, wrażliwość na piękno przyrody i sztuki. Uczy samodzielności, odpowiedzialności za siebie i innych. Dzieci z klasy III b w ciągu kilku dni miały okazję podziwiać uroki Gór Bystrzyckich i Orlickich,wędrując po szlakach. W Muzeum Papiernictwa samodzielnie czerpały papier, w Skansenie Zaginionych Zawodów w Kudowie Zdrój, wykonywały gliniane miski na kole garcarskim.Dzieci zwiedziły również zabytkową Kopalnię Złota, Dworek Chopina ( gdzie wysłuchały kilku utworów), Pijalnię Wód oraz Jaskinie Solną.Najmilej jednak wspominają pobyt w ” Panderossie”, gdzie w kowbojskich kapeluszach jeździły konno. Dzieci z klasy III b są bardzo wdzięczne swoim rodzicom, którzy bardzo zaangażowali się w zbieranie funduszy na wyjazd, sprzedając makulaturę, organizując świąteczne kiermasze. To dzięki nim mogły przeżyć niezapomnane chwile w Dusznikach Zdrój.