WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY

Dzisiaj, 9 maja, uczniowie klasy Ia odwiedzili Krainę Eksperymentów w Zielonej Górze.
Tam, pod czujnym okiem Pani Instruktor Małgosi mieli okazję przekonać się, że fizyka i chemia, nie są tak straszne, jak ją malują koledzy ze starszych klas 😉
W czasie warsztatów dzieci samodzielnie przeprowadzały obserwacje i eksperymenty. Dzięki temu rozwijały umiejętność logicznego myślenia a także zainteresowanie naukami przyrodniczymi.
W czasie spotkania uczniowie stworzyli komin parowy, tornado i ukochane przez wszystkich slimy.

Po wspaniałej lekcji udali się do Lubuskiego Teatru na spektakl Drakula.
Tu spotkali się z klasą IIb i IIIb, które do Zielonej Góry przyjechały pociągiem i przed spektaklem miały chwilę, aby zwiedzić zielonogórski deptak, poszukać bachusików i zrobić sobie zdjęcie z Bachusem 🙂
Ale wracając do przedstawienia  – Hrabiego Drakuli nikomu nie trzeba było przedstawiać, każdy słyszał o tym okrutnym wampirze, nikt jednak nie wiedział, że ów postrach Rumunii marzył o…wielkiej miłości. Stracił głowę dla śmiertelniczki imieniem Rita, ale jego wybranka nie potrafiła zaakceptować wampirzej diety. Zakochany wampir postanowił się zmienić i jeść..buraki.
Perypetie Drakuli rozbawiły dzieci do łez. Ta muzyczna opowieść, pełna humoru i polotu pokazała dzieciom, że teatr jest miejscem magicznym, dającym radość z uczestniczenia w przedstawieniu.

DZIĘKUJEMY Kraina Eksperymentów oraz Lubuski Teatr w Zielonej Górze 🙂 To był wspaniały dzień 🙂 Oby więcej takich w naszym szkolnym życiu 🙂