WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE

Miło nam poinformować, że klasy trzecie zostały zakwalifikowane do programu profilaktycznego Wspólne kroki w Cyberświecie.

Program został opracowany przez zespół doświadczonych profilaktyków wskomendowanych.

Głównym celem programu profilaktycznego Wspólne kroki w Cyberświecie jest ukształtowanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych, a także chronią przed uzależnieniem od nich. Zajęcia zostaną poświęcone zatem nie tylko zagadnieniom związanym z zasadami bezpiecznego
i rozważnego używania mediów elektronicznych, ale i rozwijaniu ważnych umiejętności dzieci, takich jak komunikacja, radzenie sobie z emocjami czy trudnymi sytuacjami.

W środę 25 września odbyły się pierwsze z cyklu jedenastu zajęć.

Uczniowie mieli okazję poznać prowadzącą – panią Renatę Lichodziejewską – Kaczmarek.

Nasze pociechy rozmawiały na temat tego, czym jest Internet, do czego można go wykorzystywać, oraz z jakich stron korzystają najczęściej.
półpracujących z Fundacją Poza Schematami. Był współfinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących do dyspozycji Ministra Zdrowia. Aktualnie wpisany jest na listę programów re
To było ciekawe doświadczenie, nie tylko dla trzecioklasistów, pani psycholog ale i dla wychowawców, którzy mogli przeanalizować, ile i w jaki sposób uczniowie spędzają czas w sieci.

Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.