Turniej wiedzy o Gubinie.

images[5]„Gubin to moje miasto
Miasto rodzinne
Kocham je bardzo
Choć znam też
inne…”
Słowa tego wiersza w wykonaniu ucznia rozpoczęły turniej wiedzy o Gubinie w naszej szkole. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej prezentowali swoją wiedzę o naszym mieście.W ramach turnieju klasy zerowe wzięły udział w konkursie plastycznym ” Zabytki mojego miasta”,a  klasy pierwsze bawiły się krzyżówkami, rebusami i puzzlami. Im dzieci starsze, tym wzrastał stopień trudności zadań. Uczniowie klas drugich układali barwy Gubina, malowali herb miasta, powstały też piękne prace plastyczne rysowane węglem. 22 lutego odbył się turniej klas trzecich. Konkurs zaszczycili swoją obecnością: pani Stanisława Panejko, pan Tadeusz Dziewierski i pan Rafał Wypych. Przyjacielem turnieju organizowanego już od dziesięciu lat jest prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gubińskiej pan Stefan Pilaczyński. Każdego roku nie tylko zasiada w jury turnieju, ale wspomaga działania nauczycieli w celu rozwijania tożsamości regionalnej dzieci.Turniej poprzedzony był lekcjami historii o naszym mieście, które poprowadził p. S. Pilaczyński w Izbie Muzealnej. Dzieci z klas trzecich wcieliły się w rolę przewodników grup turystycznych i z pasją opowiadały o miejscach, które pokazałyby turystom przybywającym do Gubina.  Konkurs wiedzy o Gubinie to nie tylko rywalizacja, ale i świadectwo przynależności najmłodszego pokolenia do pięknej ziemi gubińskiej. Cykl konkursów przygotowały, jak co roku, panie: Jolanta Cybulska, Małgorzata Linda i Wanda Leczycka. Gratulujemy i dziękujemy.