Teatr Konik z Wrocławia

4 kwietnia uczniowie klas I-III udali się do Lubskiego Domu Kultury na spektakl Piotruś Pan w wykonaniu aktorów z Teatru Konik z Wrocławia.
Przedstawienie na podst. oryginału powieści Peter Pan and Wendy J.M. Barrieego okazało się wesołym musicalem, pełnym szalonych zwrotów akcji.
Kolorowe kostiumy, animacje oraz wpadające w ucho piosenki wprowadziły naszych uczniów w najpiękniejszą w historii literatury opowieść o magii dzieciństwa.
Publiczność wraz z aktorami poznała fantastyczny świat dziecięcej wrażliwości, zmierzyła się z okrutnym i złym kapitanem Hakiem, poznała tykającego krokodyla, oraz została przedstawiona Wielkiemu Wodzowi Indian.
Okazało się, że Piotruś Pan – chłopiec, który postanowił zostać dzieckiem na zawsze, tkwi w wielu z nas. Któż bowiem chce dorosnąć, kiedy świat dziecięcej fantazji i zabawy jest tak kuszący?

Obraz znaleziony dla: Mały Książę Planeta

W tym samym dniu tylko o godz. 11:00 grupa teatralna z Wrocławia przedstawiła spektakl pt."Mały Książę" dla klas siódmych (VII a i VII b) .

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."

Spektakl obfitujący w poezje i mądre refleksje to magiczna opowieść o przyjaźni i miłości. … Przedstawienie ukazujące losy cudzoziemca z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światem realnym a magią. Przepełniona uniwersalnymi wątkami baśń skierowana jest do widza w każdym wieku. Dzieci z pewnością zapamiętają zapierające dech w piersiach przygody Małego Księcia. Spektakl ukazuje różnorodne, uniwersalne wartości, skłania do refleksji, wzrusza i zachwyca, a także uczy krytycznego podejścia do otaczającego świata.