Czynna

od 7:45 do 15:45

Telefon 68 477 53 30

REGULAMIN ŚWIETLICY

1. Uczeń przychodzący do świetlicy zgłasza się do nauczyciela.
  2. Uczeń ma obowiązek informowania nauczyciela o każdorazowym nawet krótkotrwałym oddaleniu się.
  3. Uczeń ma prawo uczestniczyć we wszystkich zajęciach organizowanych przez nauczyciela świetlicy.
  4. Świetlica czynna jest od godziny 7:45 – 15:45. Prosimy o punktualność związaną z odbieraniem dzieci i nie przedłużanie czasu pracy świetlicy.
  5. Dzieci mają obowiązek szanować i dbać o wyposażenie świetlicy. Za umyślne, wynikłe z nieprzestrzegania umów zniszczenie przez dziecko sprzętu, zabawek i innych rzeczy wchodzących w skład wyposażenia świetlicy odpowiadają rodzice.
  6. Wszelkie sytuacje związane z wychodzeniem i odbieraniem dzieci ze świetlicy prosimy przekazywać pisemnie.
  7. W sytuacji, gdy dziecko odbiera inna osoba niż podana na karcie zgłoszeń, należy dostarczyć pisemne oświadczenie.
  8. Prosimy o czytelny podpis oświadczenia, datę i dokładną godzinę, szczególnie gdy dotyczy to samodzielnych wyjść dziecka do domu lub na dodatkowe zajęcia.
  9. Nie wypuszczamy dzieci ze świetlicy przypadku informacji słownej samego dziecka.

REGUŁY ZACHOWANIA W ŚWIETLICY

1. Po skończonych zajęciach idziemy do świetlicy.
  2. Wchodząc do świetlicy witamy się.
  3. Po wejściu do Sali odkładamy tornistry i worki w wyznaczone miejsce i zgłaszamy swoją obecność wychowawcy.
  4. W świetlicy nie chodzimy w okryciach wierzchnich i czapkach – zostawiamy je w szatni.
  5. Nie opuszczamy świetlicy bez wiedzy i zgody wychowawcy, nie oddalamy się od grupy w czasie zabaw na boisku szkolnym i placu zabaw.
  6. Bawimy się wspólnie i grzecznie z zachowaniem bezpieczeństwa.
  7. Dbamy o porządek w sali.
  8. Nie biegamy w sali i po schodach.
  9. Mówimy umiarkowanym głosem.
  10. W stosunku do siebie pozostajemy koleżeńscy, uczynni, mili, życzliwi i uprzejmi.
  11. Często używamy zwrotów grzecznościowych i „czarodziejskich słów”: proszę, dziękuje, przepraszam.
  12. Posiłki spożywamy siedząc przy stoliku.
  13. Z każdym problemem i w każdej sytuacji zwracamy się śmiało o pomoc do nauczyciela
  14. Nie bawimy się telefonem komórkowym, przechowujemy go w plecaku lub kieszeni. Wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za zgubiony telefon przez dziecko.
  15. O świetlicę i zabawki dbamy jak o swoje własne:

– wykorzystujemy zabawki zgodnie z ich przeznaczeniem,

– sprzątamy po sobie,

– szanujemy zabawki, gry i inne rzeczy z których wszyscy korzystamy.