Owocna współpraca

imagesCAMLBW21W dniu 30 maja 2016 roku w  związku z podsumowaniem współpracy między Szkołą Podstawową nr 2 im. 73Pułku Zmechanizowanego Ułanów Karpackich w Gubinie, a Muzeum Miasta i Przemysłu w  Guben odbyło się spotkanie obu stron na Wyspie Teatralnej, która symbolizuje centrum rekreacyjno – kulturalne obu miast. Naszą szkołę reprezentowali pan dyrektor Bogusław Wypych, Tomasz Skipor nauczyciel języka niemieckiego- inicjator     i koordynator współpracy, uczniowie Klaudia Gorczyca, Dominika Harasimczyk  i Maksymilian Vorwerk, ze strony niemieckiej kierownik Muzeum Miasta  Guben pani Heike Rochlitz, oraz pan Krzysztof Zdobylak (Urząd Miejski w Guben).
Dzięki wspólnym działaniom realizowanych w ramach współpracy transgranicznej obu instytucji oraz opracowanej koncepcji programu zajęć dla dzieci przez pana Tomasza Skipora 258 uczniów naszej szkoły w latach 2014-2016 miało możliwość uczestniczenia  w różnych przedsięwzięciach współmodelowanych przez Muzea Miasta Guben (Stadt – und Industriemuseum czy Heimatmuseum).  Na skutek czego dzieci mogły oswoić się z instytucją kulturalno-oświatową, wzbogacić wiedzę o regionie, osobach z nim związanych  i symbolach naszego Euromiasta, dostrzec walory własnej „małej ojczyzny”, czy rozwijać swoje umiejętności językowe.
Miłym akcentem w trakcie spotkania był wywiad przeprowadzony przez przedstawiciela gubeńskich mediów. Ponadto  nasi partnerzy z Guben wręczyli symboliczne podziękowania na  ręce pana Bogusława Wypycha
i Tomasza Skipora
za wzorową  i owocną współpracę oraz propagowanie idee pogłębienia zainteresowania przez dzieci kulturą i językiem niemieckim.  Ponadto ustalono dalsze kontynuowanie realizacji wspólnych projektów.  Nie ulega wątpliwości, że dzisiejsze spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze.