Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Święto bibliotek szkolnych i w tym roku zaakcentowane było w naszej szkole. Obchody ruszyły z kopyta 1 października konkursem czytelniczym na temat znajomości biografii Juliusz Verne w 115. rocznicę śmierci pisarza. Konkurs zaproponowany był ósmoklasistom i wyłonił następujących laureatów: I miejsce Julia Marszał 8 „c”, II miejsce Maja Januszewska 8 „b”, III miejsce Nikola Bohatyrewicz 8 „b”. Następnie 5 października odbyły się wybory Mistrza pięknego czytania w klasach czwartych. Po zweryfikowaniu umiejętności czytania wszystkich czwartoklasistów wytypowanych

zostało sześciu uczniów, którzy przygotowali się do odczytania wskazanych tekstów z baśni Marii Konopnickiej. Konkurs odbył się pod hasłem „Skrzaty i gnomy” i upamiętnił 110. rocznicę śmierci pisarki. Tego dnia Mistrzami czytania okrzyknięto i brawami nagrodzono: Aleksandrę Kalinowską 4 „a”, Borysa Komarczuka 4 „a”, Julię Nogę 4 „b” i Macieja Romanowskiego 4 „b”. Natomiast 40. rocznica przyznania Nagrody Nobla Czesławowi Miłoszowi była okazją do poznania pięknego wiersza „Przypowieść o maku” i utrwaleniu go w konkursie kaligraficznym w klasach szóstych. Mistrzami kaligrafii zostali: I miejsce Maja Nowak 6 „a”, II miejsce ex aequo Robert Grudziak 6 „c”, Miranda Woszczyna 6 „b”, III miejsce ex aequo Natalia Dalecka 6 „e”, Marika Zachowska 6 „d”. Miłym akcentem było spotkanie z panią Ewą Dąbek, nową dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej, która w ciekawy sposób przedstawiła kilka zdarzeń z historii biblioteki miejskiej, opowiedziała o planach związanych z modernizacją, które to plany już zaczęła wprowadzać; bardzo kompetentnie odpowiedziała na wszystkie zadane pytania. Piękne kwiaty od uczniów z klasy 8 „b” były miłym zakończeniem tego spotkania. Na początku miesiąca drogą elektroniczną został ogłoszony konkurs fotograficzny „Bookshelf tour” czyli pokaż swoją półkę z książkami. Uczniowie z klas IV – VIII robili zdjęcia swoim domowym zasobom książkowym i przesyłali organizatorom na wskazany adres meilowy. W zdjęciach nie zabrakło fantazji i artystycznego podejścia do fotografii. Mimo tak wielu nadesłanych prac udało się wyłonić laureatów: Piotr Ball 7 „b”, Weronika Klimowicz 6 „b”, Aleksandra Krzywicka 5 „a”, Zuzanna Majchrzak 8 „a”, Julia Noga 4 „b”. Galerię zdjęć domowych półek z książkami można przejrzeć na stronie naszej szkoły.

Całość odbywała się pod czujnym okiem Organizatorów w reżimie sanitarnym.