Konkurs czytelniczy.

– Mamo, dlaczego nie było końca świata, kiedy tatuś umarł? – zapytała niedawno, zamykając komiks, w którym bohater ratował Ziemię przed zagładą. – Był koniec świata, kochanie – odpowiedziała mama. – Ale poza nami nikt tego nie zauważył. Te słowa to fragment lektury Dziewczynka z parku Barbary Kosmowskiej – książki, w której mała Andzia próbuje po swojemu poradzić sobie ze śmiercią taty. Na szczęście na swojej drodze spotyka Jeremiasza, najlepszego przyjaciela na świecie, który też boryka się swoimi problemami (ma cukrzycę). Razem dają radę 🙂 To bardzo mądra książka – o stracie bliskich, o radzeniu sobie ze światem po tej stracie, o chorobie, o przyjaźni, o miłości.

To z tą lekturą przyszło się zmierzyć uczniom klas trzecich podczas konkursu czytelniczego. Jak zawsze dzielni reprezentanci musieli wykazać się znajomością treści, a dodatkowo wyrazić swoją opinię na temat historii, oraz rozwiązać kilka łamigłówek.

Okazało się, że albo pani bibliotekarka robi zbyt łatwe konkursy, albo dzieciom przypadła do gustu ta piękna opowieść, ponieważ o wynikach zadecydowały dosłownie ułamki punktów.

Oto wyniki:

I miejsce – Karina Melerowicz IIIa
II miejsce – Zofia Ławrzyniak IIIb
III miejsce – Olaf Lewandowski IIIb
wyróżnienia: Alex Lipiński IIIa, Weronika Ratajczak IIIa, Alicja Uścińska IIIa, Lena Ratajczak IIIb

GRAULUJEMY