II Memoriał im. Małgorzaty Brzezińskiej – „Wyłoń Mistrza”.

Jedyne, co jest w stanie przeżyć śmierć człowieka to to, co dało się innym. To na zawsze pozostanie wyryte w ich pamięci, tak jak czułość, miłość, przyjaźń. Nigdy nie umierają Ci, którzy w pamięci żyją…

Lekkoatletyka, czyli czyli jedna z najstarszych dyscyplin sportu, oparta głównie na naturalnym ruchu była wielką pasją Małgosi Brzezińskiej. To jej ta wspaniała wychowawczyni i cudowny pedagog oddała swoje serce. To nią próbowała zarazić młode pokolenia.
Dlatego właśnie to lekka atletyka, a dokładniej jedna z jej konkurencji – biegi, stała się hasłem przewodnim II Memoriału im. Małgorzaty Brzezińskiej Wyłoń Mistrza.
Celem, wbrew nazwie, nie było wyłonienie mistrza, a uczczenie pamięci wieloletniego pracownika naszej szkoły, oraz zaszczepienie w młodych sercach i umysłach faktu, że sport i zdrowa rywalizacja mogą być dobrą zabawą.
A mistrza wyłoniliśmy…i to nie jednego 😉 Okazało się bowiem, że w naszych uczniach drzemią pokłady energii i mają żyłkę do biegania 🙂

Małgosiu mamy nadzieję, że widziałaś nas dzisiaj ze swego niebiańskiego krzesła trenera, że byłaś z nas dumna i że choć odeszłaś na zawsze, stale będziesz blisko….

W imieniu Dyrekcji oraz Pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 im. 73 Pułku Zmechanizowanego Ułanów Karpackich w Gubinie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia:

Organizatorom – Biegam Bo Lubię Gubin, Lekkoatletyce dla każdego, Urzędowi Miasta Gubin

Sponsorom: AŻUR, BESTOSTAL, INTERGEO, MMKmetal,  PKM Poniatowska, INSAR, Dariusz Biczyński, vom Lauferhau, VERDON, Sikora Piekarnia, MX-zaune

Bez Was to nie mogłoby się udać 🙂 DZIĘKUJEMY 🙂