Dzień języków obcych w partnerskiej szkole Corona Schröter Grundschule w Guben

P1050201Ośmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz opiekunkami a zarazem i organizatorkami wyjścia, udała się 04 grudnia 2014 r. do partnerskiej szkoły w Guben. Nasi uczniowie wzięli udział w zorganizowanym w tamtejszej szkole Dniu Języków Obcych. W poszczególnych salach zorganizowane były różne konkurencje, w których nasi uczniowie również brali czynny udział. Celem zadań zorganizowanych na poszczególnych stacjach było poznanie kultury, zwyczajów i obrzędów panujących podczas świąt Bożego Narodzenia w różnych państwach oraz zapoznanie się z różnorodnymi metodami nauki języków obcych. Stację języka polskiego i polskich tradycji urozmaiciła śpiewana przez naszych uczniów kolęda „Cicha noc”. Śpiewana ona była zarówno w j. polskim jak i w języku naszych sąsiadów.
W śpiewaniu bardzo chętnie uczestniczyli również uczniowie z partnerskiej szkoły. Wspólne kolędowanie sprawiło wszystkim dużo radości i wywołało uśmiechy na twarzach uczestników.

Dzięki wymianie międzyszkolnej uczniowie mieli okazję uczestniczyć w bogato zaplanowanym programie gdzie m. in. zwiedzali pobliskie szkoły oraz przynależne do nich place zabaw. Naszym uczniom udało się nawet rozegrać przyjacielski mecz polsko-niemiecki.

Dzięki spotkaniom takim jak to uczniowie mają okazję lepiej się poznać, przełamać barierę językową, obalić stereotypy, nawiązać kontakty oraz zawrzeć nowe przyjaźnie, które od lat pielęgnowane są nie tylko przez uczniów współpracujących szkół ale przez wielu mieszkańców miast po obu stronach Nysy Łużyckiej.