Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik jest miesiącem w którym biblioteki szkolne obchodzą swoje święto. W naszej szkole pani Żanetta Bukowska od kilku lat organizuje jego obchody.
W klasach czwartych, wspólnie z panią Ewą Pilarczyk i panią Krystyną Worobiej zostały zorganizowane wybory Mistrza pięknego czytania. W tym roku przebiegały one pod hasłem „Czworonogi w literaturze”. Za udany debiut sceniczny wyróżniono: Oliwię Korczak, Zuzannę Sochańską i Julię Szymenderę. Uczniowie z klas szóstych gościli pisarkę panią Annę Konstanty, która w tym roku wydała książkę „To był maj”. Swoją powieść z rubasznym uśmiechem polecała rodzicom zebranych uczniów. Natomiast uczestników spotkania zachęcała do udziału w konkursach literackich i w żadnym wypadku nie ukrywania swojej twórczości w szufladzie.
W ramach obchodów zorganizowany został Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Dobrym Zachowaniu pod hasłem „TU CZY TAM, grzeczny nie jestem sam”, dla zespołów uczniów z klas piątych. W konkursie wzięły udział szkoły miasta i gminy Gubin. Zespół, który reprezentował naszą szkołę: Maja Januszewska, Oliwia Simińska, Nikola Zaroda z klasy piątej „b” zajął drugie miejsce.
Przez cały październik i jeszcze w listopadzie, w bibliotece będzie można zakupić tanią książkę dla dzieci. Pieniądze ze sprzedaży umożliwią zakup nowości wydawniczych do biblioteki. Działania, zdjęcia i nazwiska laureatów konkursów obchodzonych w święto bibliotek szkolnych, zostaną zamieszczone na łamach gazetki szkolnej „A TO MY”, której redakcja znajduje się w bibliotece dla klas IV-VII.