Polsko-niemieckie muzykowanie

W środę 23 listopada w naszej szkole odbyło się polsko-niemieckie spotkanie, które realizowane było w ramach projektu „Polsko-niemieckie muzykowanie”.

Jak co roku impreza ta miała na celu przełamanie wśród uczniów bariery językowej, integrację wychowanków z dwóch zaprzyjaźnionych szkół oraz uświadomienie dzieciom, iż języka obcego można uczyć się również przez śpiew i zabawę. Piosenki w języku niemieckim zaprezentowały: N. Zaroda, M. Januszewska, J. Śniatyńska, K. Nowak,
M. Reweda, O. Sikora, J. Schul, K. Maternik, Z. Czarniawska, W. Młodawska,
oraz E. Nużyńska. Również nasi goście z Corona Schröter Grundschule z Guben, wraz
z opiekunkami Maren Neumann i Melanie Faughasel wspólnie zaśpiewali piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję.
Po wspólnym muzykowaniu uczestnicy spotkania zapoznali się ze sobą podczas zabaw integracyjnych. Następnie przewidziany był poczęstunek, po którym nastąpił czas na wspólną zabawę w polsko niemieckich grupach.Uczestnicy spotkania dobrze się bawili i z chęcią wezmą udział w kolejnych przedsięwzięciach, co potwierdza przeprowadzona na zakończenie spotkania ewaluacja.
Projekt „Polsko-niemieckie muzykowanie” napisały  panie L. Dalecka, J. Kapeluszna
oraz K. Tymiec. Do udziału w spotkaniu zaproszono dyrekcję SP2 pana dyrektora
B. Wypycha, panią dyrektor A. Siekaniec oraz germanistę pana T. Skipora. Przedsięwzięcie zostało współfinansowane ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz przez Radę Rodziców naszej szkoły.