Spotkanie z autorem komiksów

Nowy obraz

W tym roku szkolnym uczniowie mieli możliwość poznać kolejnego twórcę, tym razem był nim autor komiksów Tadeusz Raczkiewicz.  Artysta tworzy komiksy od piętnastego roku życia. Pracowitość, wytrwałość i upór umożliwiły mu współpracę z bardzo popularnym nie tylko w latach 70-tych czasopismem „Świat Młodych”, na łamach którego powstaje najbardziej rozpoznawalny bohater –  Tajfun. Pan Raczkiewicz opowiadał uczestnikom spotkania, w jaki sposób przygotowuje się poszczególne arkusze komiksu i jak wygląda scenariusz do historii w obrazkach.
Uczniowie z zaciekawieniem oglądali przyniesione przez pana Tadeusza publikacje. Zainteresowani otrzymali informację, że można je zakupić w galerii Gubińskiego Domu Kultury, gdzie nasz gubinianin bardzo często przebywa.
Poznanie osobiście pana Tadeusza Raczkiewicza najwięcej satysfakcji sprawiło obecnemu na spotkaniu księdzu Przemysławowi Surmanowi, który dopowiedział uczniom, że z ogromną przyjemnością w latach szkolnych oglądał i czytał zamieszczane w czasopiśmie młodzieżowym komiksy. Ze szczególnym sentymentem pamięta te, które były opracowane przez pana Raczkiewicza na podstawie powieści Juliusz Verna. Historie te zachęciły przyszłego księdza do przeczytania większości powieści tego pisarza. Na zakończenie pan Raczkiewicz rozdawał autografy i rysował dzieciom wprawną kreską postacie swoich komiksów. Jedna z dziewcząt z dumą powiedziała koleżankom: „To mój sąsiad…”