Wycieczka do Wrocławia

Dnia 07.06.2023 roku uczniowie kl. Ib i IIIa, pod opieką wych. Teresy Siewruk i Małgorzaty Lindy oraz Rodziców, wzięli udział w wycieczce do Wrocławia, dofinansowanej ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu Poznaj Polskę.

Szereg wrażeń dostarczył dzieciom pobyt w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego, który istnieje ponad 200lat i ma największą w Polsce ekspozycję naukową.

Obserwatorzy z podziwem przyglądali się zbiorom przyrodniczym, których nie sposób wymienić. Ogromne zaciekawienie wywołał szkielet płetwala błękitnego, największego zwierzęcia w dziejach Ziemi, mierzącego 14,6 metrów długości. Zainteresowanie wzbudziły także wystawy zwierząt i roślin, które ukazały piękno przyrody.

Wędrówka do wielu pomieszczeń nie wykazywała znużenia, bo w każdym kolejnym znajdowały się okazy olbrzymie, mniejsze a nawet miniaturowe., które napawały ciekawskich zachwytem.

Jeszcze kilka dni temu dzieci w korowodzie były bocianami, a tutaj zobaczyły mnóstwo nieznanych ptaków i okazy bocianów.

Dłuższy pobyt w muzeum dobiegał końca ze względu na kolejną atrakcję, ale jeszcze przed nią wizyta w McDonaldzie. Tutaj czekał ciepły posiłek, potem lody i ewentualnie ciastko.

Nadszedł czas na wrocławskie Kolejkowo, które zabrało wycieczkowiczów w podróż we wspaniały świat w miniaturze. Znaleźli się oni w pomieszczeniu, gdzie można było odkryć życie małych mieszkańców na ogromnej makiecie kolejowej.
Tutaj tętniło życie mieszkańców Kolejkowa w otoczeniu wyjątkowych budowli z Dolnego Śląska. Na ulicach poruszały się środki lokomocji, po torach pędziły pociągi, pojawiały się zjawiska atmosferyczne…Zauważalne było nadejście nocy, po której następował dzień. Natomiast po zachodzie słońca zapalały się latarnie oraz światła w miniaturowych mieszkaniach. Budziło się życie mieszkańców Kolejkowa i po takich obserwacjach wzrastała werwa do aktywności twórczej uczniów.

Wykazali ją w warsztatach, na których tworzyli własne projekty wrocławskiej kamienicy. Wykorzystując interesujące pomysły i zapał do pracy, cierpliwie pracowali i zostali wynagrodzeni dyplomami Młodego Modelarza.

Na koniec już tylko zakup ciekawej pamiątki i bezpieczny powrót z bagażem nowych doświadczeń i wrażeń do domu.