Wycieczka do Zielonej Góry

Okres przedświątecznystaje się czymś powszednim, związanym z bieganiem po sklepach i sprzątaniem z językiem na brodzie, przez co nie mamy możliwości zaczerpnąć prawdziwej atmosfery bożonarodzeniowej.

My dbamy jednak o to, by nasi uczniowie jak najlepiej przygotowali się do świąt. Dlatego razem ubieramy choinkę, śpiewamy kolędy, udajemy się na przedświąteczne wycieczki.

15 grudnia klasy IIb i IIIb, zaś 21 grudnia klasa Ia wybrały się do Zielonej Góry. Tam, w Ogrodzie Botanicznym dzieci wzięły udział w Warsztatach Plastycznych. Własnoręcznie wykonały piękne ozdoby świąteczne, napisały listy do Gwiazdora, a nawet uczyły się karmić zwierzęta.

Po warsztatach klasy IIb i IIIb pojechały do kina na film Świąteczny cud – opowieść o nastoletnim Karlu, który pomaga ojcu – właścicielowi dużego domu towarowego. To tam spotyka Verę, biedną dziewczynę w jego wieku, która razem z młodszą siostrą mieszka w sierocińcu. Uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. Zgłasza się do pracy na poczcie, gdzie odkłada paczki świąteczne. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim.

Klasa Ia postanowiła rozładować nadmiar energii i udała się na Salę Zabaw Arek, Dzieci korzystały z ogromnego małpiego gaju, zjeżdżały z wulkanu, skakały na trampolinach oraz bawiły się na nowym obiekcie – zjeżdżalni strażackiej. Przede wszystkim jednak mocno się integrowały i rozwijały swoją sprawność fizyczną.

Dla wszystkich był to świetnie spędzony czas i dzieci już nie mogą doczekać się kolejnych wycieczek.