BAJKI NA JEDNEJ NODZE

Dziś, dzięki pani  pedagog Jolancie Kanadys – Franke, w ramach mikołajkowej niespodzianki klasy I i II zaproszone zostały na spektakl Bajki na jednej nodze w wykonaniu Grupy T z Torunia. W przedstawieniu była mowa o zdrowym trybie życia oraz niebezpieczeństwach codziennego życia. Przestrzegano, aby nie ufać nieznajomym, myć owoce i warzywa przed jedzeniem, oraz dbać o swoją higienę.

Widowisko powstało w oparciu o scenariusz zabaw z dziećmi Wandy Chotomskiej Kabaret na przerwie.  Dzieci miały okazję zobaczyć zabawny i pełen humoru zbiór kilku najpopularniejszych bajek literatury dziecięcej (Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek). Jeżeli jednak myślicie Państwo, że to te same bajki, które opowiadała wam kiedyś babcia przed snem to grubo się mylicie. Każda z bajek odbiega od oryginału, a kończy się śmiesznym i zaskakującym morałem. Po każdej ze scen aktorzy rozmawiali z publicznością na temat w niej zawarty. Dzieci same wyciągały wnioski, dzięki temu zapamiętały przesłanie każdej ze scenek.

Spektakl opierał się na bezpośrednim kontakcie z publicznością-, dzięki czemu miedzy aktorami a widzami cały czas trwał dialog. Humorystyczne podejście oraz osadzenie w konwencji kabaretowej poważnych treści spowodowały żywą reakcję dzieci, które chętnie angażowały się w przedstawienie – ucząc się poprzez zabawę.