Dzienne archiwum: 27 maja 2024

Ogólnopolskie Wybory Książek

Dnia 21 maja uczniowie wzięli udział w szkolnej akcji czytelniczej,
tzn. głosowali na najciekawsze książki przeczytane w ostatnich dwóch latach.
Akcja miała na celu wytypowanie prawdziwych preferencji czytelniczych.
Po zsumowaniu głosów w trzech kategoriach wiekowych wylansowane zostały najpoczytniejsze książki.

W klasach I-III
1.Cukierku, Ty łobuzie!  – Waldemar Cichoń – 17
2.Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek –  Justyna Bednarek – 16
3.Harry Potter – Joanne Rowling – 14

W klasach IV – VI
1.Mikołajek –  Rene Goscinny –  24
2.Rodzina Monet  –  Weronika Marczak – 22
3.Fala  –  Maria Krasowska – 14

W klasach VII – VIII
1. Mały Książę  – Antoine de Saint Exupery – 13
2.Balladyna –  Juliusz Słowacki –  9
3.Minecraft (seria) –  8

Pełna lista ulubionych książek dzieci i młodzieży jest dostępna w bibliotekach.
Warto zobaczyć, bo wachlarz preferowanych książek jest przeogromny.

Dzień Mamy

Mamo!
Dam Ci dziś piękny kwiatek
i wstążkę na dodatek.
Dam Ci złoty pierścionek,
na górce mały domek,

Bo jestem bardzo bogaty,
dostałem kredki od taty.
– Dorota Gellner

Klasa 2a wprawdzie nie dostała od tatusiów kredek, ale postanowiła w zupełnej tajemnicy przed mamami przygotować niespodziankę z okazji Dnia Mamy.
Nie było to łatwe, gdyż czujne oko mamy widzi wszystko, ale czułe serce wyczuwa nawet drobne kłamstewka 😉
Na szczęście się udało 🙂

23 maja drugoklasiści wymknęli się ze szkoły i udali do Olaboratorium na warsztaty herbaciane połączone z własnoręcznym ozdabianiem kubeczków.

Młodzi adepci najpierw sami tworzyli herbaciane kompozycje. Mogli wybrać bazę (herbatę zieloną, czarną lub roibos) a następnie dokładali do niej wybrane dodatki (trawę cytrynową, płatki róży, płatki piwonii, rumianek, bławatki, miętę, kandyzowanego ananasa lub imbir). Zapachy były tak piękne, że trudno się było zdecydować, co wybrać 😉 Stąd herbatki będą baaaardzo aromatyczne 😉

Mamy nadzieję, że smak własnoręcznie wykonanej herbaty rozbudzi zmysły kochanych Mam 🙂

Na tym jednak nie koniec. Kiedy herbatka była gotowa przyszła pora na ozdabianie kubeczka. Pani Ola stwierdziła, że wyglądamy na zdolną grupę, dlatego zamiast malowania zaproponowała nam trudną technikę dequpage 🙂 Na szczęście już kiedyś mieliśmy z nią do czynienia dlatego dzieciaczki poradziły sobie profesjonalnie 😉

Żeby dzieło było dopełnione, już w klasie, każdy napisał życzenia i dołączył je do prezentu.

A my jeszcze raz z serca pragniemy życzyć wszystkim mamom:
długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, pociechy z dzieci i samych cudownych chwil w życiu.

Gubińska Mila

Jurek Gąsior jako radny i wuefista szczególny nacisk kładł na rozwój oświaty i sportu w środowisku gubińskim.

Przez kilka lat był konferansjerem korowodu Wiosny nad Nysą, a także pierwszym organizatorem biegów ulicznych Gubińska Mila, która obecnie nosi Jego imię.

Dziś, 24 maja 2024 roku odbyła się XXVII Gubińska Mila imienia tego wspaniałego pedagoga i społecznika.

Na Placu Chrobrego spotkali się uczniowie gubińskich i okolicznych szkół.

Spieszymy donieść, że:

w klasyfikacji generalnej szkół, w kategorii klas I-III SP2 zajęła II miejsce
w klasyfikacji generalnej szkół, w kategorii klas IV – VIII SP2 zajęła I miejsce

W związku z tym, w klasyfikacji generalnej szkół uplasowaliśmy się na miejscu I.

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników.

Wuefistom i wychowawcom klas młodszych

gratulujemy doskonałego przygotowania uczniów
do biegów otwierających Wiosnę nad Nysą.

Zawody lekkoatletyczne

We wtorek, 21 maja, na Stadionie Miejskim w Gubinie odbyły się zawody lekkoatletyczne dla dzieci.
Organizatorem wydarzenia był Powiat Krośnieński oraz Miejski Ośrodek Sportu w Gubinie.

Miło nam poinformować, że:

– w kategorii dziewcząt:
I miejsce zajęły sportsmenki z SP 2 Gubin