Dzienne archiwum: 14 marca 2024

Konkurs Piosenki Dziecięcej dla klas I-III.

12 marca odbył się szkolny etap Konkursu Piosenki Dziecięcej dla klas I-III.

Celem współzawodnictwa było propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, popularyzacja polskich piosenek i rozwijanie talentów estradowych, ale przede wszystkim wyłonienie najbardziej utalentowanych uczniów, którzy będą reprezentowali szkołę na kolejnym etapie konkursu.

Jury w składzie Małgorzata Linda, Anna Kotapska i Ewa Kisała miało niełatwe zadanie. Poziom artystów był bowiem bardzo wysoki.
Po burzliwych naradach zdecydowano się przyznać:
WYRÓŻNIENIE:
– Aleksandrze Błaszak z kl. 1a za wykonanie piosenki Sanah Jestem Twoją Bajką
– Neli Moroziuk z kl. 3b za wykonanie piosenki Pauliny Przybysz Nie bój się chcieć
NOMINACJE:
– Aleksandrowi Kosmali z kl. 2a za wykonanie piosenki Konrada Repińskiego Podróż Alberta
– Alicji Uścińskiej z kl. 3a za wykonanie piosenki Natalii Ciecierskiej Dyrygent

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY talentu, a nominowanym życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu

Konkurs recytatorski

12 marca, w Gubińskim Domu Kultury, odbył się rejonowy etap Konkursu Recytatorskiego w kategorii klas I-III.
Naszą szkołę reprezentowało 8 utalentowanych artystów, których deklamacja oczarowała szkole jury. Byli to: Zuzanna Moroziuk (1a), Alicja Kłos (1b), Franciszek Wójcik (2a), Gabriel Bazan (2b), Antoni Fyk (3a), Nicola Kaczmarek (3a), Rafał Wienckowski (3a) oraz Zofia Ławrzyniak (3b).
Konkurencja była ogromna, ponieważ żywą mową chciało pochwalić się wielu uczniów nie tylko z Gubina, ale i okolic.
Tym bardziej jest nam ogromnie miło poinformować, że dwie osoby otrzymały wyróżnienie za piękne mówienie z pamięci.
Wielkie brawa dla Antoniego Fyka z kl. 3a oraz Zofii Ławrzyniak z kl. 3b.
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i zazdrościmy odwagi oraz talentu oratorskiego 🙂