Dzienne archiwum: 26 lutego 2024

NIEMIECKI NA WESOŁO

Idę wolno, ale nie cofam się nigdy.
Ich gehe langsam, aber ich gehe nie zurück.- Abraham Lincoln

8 lutego 2024 roku odwiedziły nas ponownie dzieci z grupy Króliczki z Przedszkola nr 3 w Gubinie w ramach współpracy naszych placówek, czyli innowacji pedagogicznej: Niemiecki na wesoło.
Warsztaty była to świetna okazja do zabawy klockami na zajęciach językowych, powtórki nazw kolorów i nauki liczenia.
Spotkanie miało na celu również poszerzanie słownictwa w obszarze podstawowych zwrotów grzecznościowych oraz dalsze wspieranie uzdolnień i zainteresowań dziecka wykorzystując ćwiczenia w zakresie spostrzegawczości, usprawniania małej motoryki, czy zmysłów: dotyku, równowagi, wzroku i słuchu.
Koordynatorzy przedsięwzięcia ze strony przedszkola: Anna Malinowska
Koordynatorzy przedsięwzięcia ze strony szkoły: Justyna Kapeluszna i Tomasz Skipor

Walentynki w naszej szkole.

Walentynki – przez jednych wyczekiwane, przez innych bojkotowane. Jedni uważają je za okazję do romantycznych uniesień, inni za kolejne skomercjalizowane święto.
Kartka z misiem na Walentynki - Gify i obrazki na GifyAgusi.pl
Dla nas walentynki na stałe weszły do kalendarza imprez szkolnych. Chcemy przez celebrację tego dnia pokazać, że każdy uczeń jest dla nas ważny, że każdy ma w sobie coś pięknego i dobrego.

Dlatego 9 lutego działała poczta walentynkowa – każdy mógł wysłać liścik z komplementem lub miłym słowem dowolnej osobie, także nauczycielom 😉

Było  też poszukiwanie przyjaciela – członkowie Samorządu Uczniowskiego rozdawali połowy serca z numerkami, a zadaniem uczniów było odnalezienie swojej drugiej połowy, porozmawianie z nią i powiedzenie jej czegoś miłego.

Zabawa była przednia 🙂

Bal karnawałowy klas I – III

Zawirował w tańcu świat, rytmów dźwięk dziś porwał nas. Światła błyszczą kolorowe i przebrania wystrzałowe. Serpentyny kręcą się i konfetti spada deszcz. Dziś uśmiechu  i humoru pełno w szkole do wyboru Tadeusz Szarwaryn

Dziś (9.02), zgodnie z tradycją, odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową, a dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach.
Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich bajecznych postaci, jakie dziś zawitały w naszych progach. Uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.
Dzień ten dostarczył wszystkim wielu przeżyć i miłych wrażeń.

Dziękujemy Dzieciom za wspaniałą zabawę, a Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i słodkiego poczęstunku.
Największe zaś podziękowania kierujemy do NEONKIKIDS za organizację i poprowadzenie dzisiejszej imprezy.

luty 2024