Dzienne archiwum: 21 grudnia 2023

Stołówka Szkolna

Obraz znaleziony dla: Obiad Rysunek Kolorowy

W styczniu  za obiady
w szkolnej stołówce zapłacimy 264 zł.

Wpłaty proszę dokonać
od 01 do 10 stycznia 2024 r.

Najserdeczniejsze życzenia

Zobacz szczegóły powiązanego obrazu. BLOG EDUKACYJNY DLA DZIECI: ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE | Preschool christmas ...

Z okazji zbliżającego się
Bożego Narodzenia
pragniemy życzyć pełnych radości
i spokojnych świąt.
Niech ten czas będzie pełen ciepła
i rodzinnej atmosfery.
Dużo radości i pogody ducha,
spełnienia marzeń
i wszelkiej pomyślności,
a także wielu sukcesów
w nadchodzącym roku.

Dyrekcja i Pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 2 w GubinieŻyczenia na Święta Bożego Narodzenia - Gmina Piątek

Konkurs czytelniczy.

– Mamo, dlaczego nie było końca świata, kiedy tatuś umarł? – zapytała niedawno, zamykając komiks, w którym bohater ratował Ziemię przed zagładą. – Był koniec świata, kochanie – odpowiedziała mama. – Ale poza nami nikt tego nie zauważył. Te słowa to fragment lektury Dziewczynka z parku Barbary Kosmowskiej – książki, w której mała Andzia próbuje po swojemu poradzić sobie ze śmiercią taty. Na szczęście na swojej drodze spotyka Jeremiasza, najlepszego przyjaciela na świecie, który też boryka się swoimi problemami (ma cukrzycę). Razem dają radę 🙂 To bardzo mądra książka – o stracie bliskich, o radzeniu sobie ze światem po tej stracie, o chorobie, o przyjaźni, o miłości.

To z tą lekturą przyszło się zmierzyć uczniom klas trzecich podczas konkursu czytelniczego. Jak zawsze dzielni reprezentanci musieli wykazać się znajomością treści, a dodatkowo wyrazić swoją opinię na temat historii, oraz rozwiązać kilka łamigłówek.

Okazało się, że albo pani bibliotekarka robi zbyt łatwe konkursy, albo dzieciom przypadła do gustu ta piękna opowieść, ponieważ o wynikach zadecydowały dosłownie ułamki punktów.

Oto wyniki:

I miejsce – Karina Melerowicz IIIa
II miejsce – Zofia Ławrzyniak IIIb
III miejsce – Olaf Lewandowski IIIb
wyróżnienia: Alex Lipiński IIIa, Weronika Ratajczak IIIa, Alicja Uścińska IIIa, Lena Ratajczak IIIb

GRAULUJEMY

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt.

Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta.
-Immanuel Kant

Dobiegła końca zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt zorganizowana w naszej szkole.

Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy.
19 grudnia pani Agnieszka Maternik i jej podopieczni otrzymali dary od Uczniów, Rodziców i Pracowników naszej szkoły.
Cieszymy się, że tak wiele osób odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w akcji.
Za bezinteresowną pomoc na rzecz zwierząt, których los nam i Państwu nie jest obojętny – DZIĘKUJEMY

grudzień 2023