Dzienne archiwum: 13 grudnia 2023

Konkurs czytelniczy.

Drzewo do samego nieba Marii Terlikowskiej to książka, która ukazuje różnice między placami zabaw dawniej i dziś. Zachęca też do badania świata poprzez kontakt z naturą.
Tytułowe drzewo to symbol dorastania, siły i samodzielności.
Pomimo tego, że jest to lektura szkolna historię czyta się lekko i przyjemnie, czego dowodem niech będą wyniki konkursu czytelniczego dla klas trzecich.
Wybrane osoby z klasy IIIa i IIIb musiały się zmierzyć z testem wiedzy o książce, układaniem zdań z rozsypanki wyrazowej, krzyżówką i uzasadnieniem swojej opinii na temat tekstu.

Oto wyniki i pracy:

Im. Karolina Sowińska 3b
IIm. Anastazja Kamińska 3b
IIIm. ex aequo Hubert Bogdanowicz 3b, Zofia Tumiłowicz 3a, Katarzyna Konieczna 3a
wyróżnienia ex aequo Antoni Fyk 3a, Oliwia Mazur 3a

GRATULUJEMY

Mikołajkowy kiermasz.

W okresie przedświątecznym dzieci często zaczynają bardziej interesować się bożonarodzeniowymi tradycjami. Zadają wtedy mnóstwo pytań m.in., kim jest Święty Mikołaj, z jakiego kraju pochodzi Mikołaj, ile ma lat, gdzie mieszka itd. Historia Świętego Mikołaja jest naprawdę interesującą. Święty Mikołaj, według średniowiecznych przekazów żył naprawdę. Był biskupem Miry, opisywanym w wielu legendach, których zapisy odnaleziono dopiero na kilkaset lat po jego śmierci. Za sprawą dobroci i cudów, które przypisano mu w oparciu o przekazywane z pokolenia na pokolenie opowieści, chrześcijanie uznali go za świętego i objęli jego patronatem wiele świątyń, miast czy zawodów.

Z tej okazji dnia 6 grudnia klasa VII B z rodzicami i wychowawczynią przygotowali mikołajkowy kiermasz.

grudzień 2023