Dzienne archiwum: 9 października 2023

Europejski Dzień Języków.

So mehr Sprachen du kennst, desto menschlicher bist du.
The more languages you know, the more you are human.
Im więcej języków znasz, tym bardziej jesteś człowiekiem.
Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.
(Tomáš Garrigue Masaryk- były  prezydent Czechosłowacji w latach: 1918-1935, nazywany ojcem niepodległej Czechosłowacji)

26 września już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Nie są nam obce takie priorytety i wartości jak: ochrona europejskiego dziedzictwa językowo-kulturowego czy pokazywanie różnorodności językowej Europy. Pamiętamy, że Języki otwierają drzwi oraz Bogactwo języków bogactwem Europy. Wiemy dzięki naszym nauczycielom i rodzicom, iż obecnie nasz kontynent może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym. To święto 800 milionów mieszkańców Europy. Nauka języka obcego przynosi wiele korzyści w różnych sferach życia.
         Z okazji tego szczególnego dnia  w naszej szkole odbyło się wiele różnorodnych przedsięwzięć np. potyczki językowe, czy różnorodne prezentacje multimedialne przygotowane wcześniej przez kolegów i koleżanki.  Bez wątpienia  możemy stwierdzić, iż 26 września był kolejnym wyjątkowym dniem, który sprawił wszystkim wiele przyjemności, radości  i satysfakcji. Ponownie  uświadomiliśmy sobie, że znajomość języka obcego pomaga w odniesieniu sukcesu zawodowego i skutkuje dalszym rozwojem osobistym człowieka.

Koordynatorzy przedsięwzięcia : Justyna Kapeluszna i Tomasz Skipor.

PIŁKA RĘCZNA

W ostatnich latach piłka ręczna stała się nowoczesną, atrakcyjną i szybką grą, która zachwyca coraz większą liczbę widzów i fanów.
Piłka ręczna mężczyzn: Mistrzostwa Europy w Polsce - mecz 2. rundy fazy ...
Koordynacja, wysportowanie, kreatywność techniczna, zróżnicowane i taktyczne współdziałanie oraz atmosfera
dobrego współzawodnictwa to cechy charakterystyczne tej atrakcyjnej dyscypliny.

Piłka ręczna – jako bardzo dynamiczny sport drużynowy – jest sportem kontaktowym, w którym jednakże obowiązują zasady fair play.
Podstawy gry, czyli nazwy (linii końcowej, bocznej i środkowej, szóstka i dziewiątka), trzymanie piłki, chwytanie, podawanie, kozłowanie i rzucanie  to elementy, z którymi dzisiaj p. Marta Kolanowska ze Sparty Gubin zapoznała klasę IIa.

Oczywiście największe zainteresowanie wzbudziło rzucanie piłki w światło bramki, od razu przeliczane na punkty. W wielu młodych sercach zbudził się duch rywalizacji. Wyczuć się dało potencjał nowego narybku piłkarzy ręcznych 😉

Dziękujemy pani Marcie Kolanowskiej ze Sparty Gubin za fantastyczne zajęcia. Mamy nadzieję, że kiedyś je powtórzymy 🙂

październik 2023