Dzienne archiwum: 2 października 2023

WITAJ SZKOŁO, ŻYJEMY ZDROWO I NA SPORTOWO

Powszechnie przyjęło się powiedzenie, że sport to zdrowie. Jednak podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej daje nam o wiele więcej korzyści.
Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Ludzie, którzy choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę.
Sport to nie tylko rywalizacja, ale również zabawa, która łączy ludzi oraz przełamuje bariery pomiędzy nimi. Poprzez zabawę w różnorodnej grupie wiele osób nabiera zaufania do drugiej osoby, uczy się współpracy oraz akceptacji dla inności.
Sport to świetny sposób na integrację dzieci. Okazało się również, że może być wsparciem przedszkolaków, które niedługo przekroczą próg szkoły.
Dlatego właśnie  w naszej placówce kontynuowany jest program Witaj szkoło, żyjemy zdrowo i na sportowo.

Mądre sowy – sześciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 3 cyklicznie spotykają się z uczniami klasy III a by wspólnie, podczas ćwiczeń gimnastycznych, zabaw ruchowych i gier rozwijać tężyznę fizyczną i nawiązać nowe przyjaźnie.

A wszystko pod czujnym okiem pań Eweliny Szwajkowskiej i Wandy Leczyckiej.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości, samych sukcesów i moc słodyczy – tego Wam każda dziewczyna życzy.
W naszej szkole świętowanie Dnia Chłopaka na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych.
Zadaniem uczniów tego dnia, bez względu na płeć , było przyjście w krawacie, by w ten nietypowy sposób uczcić to wyjątkowe święto.
Dziewczynki składały najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy oraz wręczały drobne upominki.
Żeńska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała dla wszystkich panów oraz chłopców zdrową i pyszną niespodziankę, czyli piękne, czerwone jabłuszka. Dodatkowo z ich inicjatywy na boisko szkolne zajechał samochód z lodami, bubble tee czy granitą.

To był wspaniały i mamy nadzieję niezapomniany dla wszystkich dzień.

październik 2023