Dzienne archiwum: 22 września 2023

Bezpieczeństwo naszych dzieci.

W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

W związku z tym 21 września uczniowie klas I-III spotkali się funkcjonariuszami policji oraz maskotką Lupo.

Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu. Wspólnie z policjantami omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Natomiast rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach.

Podczas rozmowy dzieci bezbłędnie powtórzyły numery alarmowe do służb ratunkowych, oraz pięknie wyrecytowali wiersz dotyczący bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach.

Spotkanie z policjantami, a szczególnie z Lupo było dla dzieci dużą atrakcją i zachęciło je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Klasy VIa i VIb uczestniczyły dziś (20.09)
w spektaklu Wehikuł czasu Hollywood i Oscary.

Była to ekscytująca wyprawa przez meandry i tajniki świata filmowego.
Na Ziemię bowiem przybyli kosmici i chcieli przeżyć niepowtarzalną podróż poślubną. Spotkali Sztuczną Inteligencję, która zaproponowała im podróż w czasie. Przybysze z obcej planety cofnęli się więc w czasie o blisko 100 lat, do momentu, kiedy powstawały pierwsze na świecie filmy.
Tak właśnie nasza młodzież dowiedziała się jak i kto skonstruował pierwszą kamerę, jak powstał pierwszy film dźwiękowy, pierwszy film kolorowy, czy też jak tworzono pierwsze efekty specjalne. Poznali też funkcje funkcje pełni reżyser, scenograf, kostiumograf, montażysta, charakteryzator, operator kamery, dźwiękowiec czy scenarzysta.
Uwierzcie, że na spektaklu nie było czasu na nudę. Akcja i sceny były dynamiczne i okraszone dobrym humorem.

Przedstawienie pt. „Tesla vs. Marconi”.

20 września uczniowie klas I-III pojechali do Lubska na przedstawienie pt.: Tesla vs. Marconi

Był to spektakl inspirowany prawdziwą historią o największych wynalazkach XIX i XX wieku, czyli radiu, telewizorze i telefonie.
Ta sceniczna opowieść przybliżyła dzieciom sylwetki takich geniuszy jak Nicola Tesla, Guglielmo Marconi czy Thomas Alva Edison.
Tesla vs. Marconi, czyli historia rywalizacji wielkich wynalazców to spektakl, który mówił o początkach wynalazczości, o tzw. drugiej rewolucji przemysłowej, kiedy dwa wielkie umysły Thomas Edison i Nikola Tesla toczyły spór o prymat.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Niektórzy mieli okazję spróbować swoich sił na scenie biorąc udział w reklamie, a inni stali się młodym Teslą.

Było to bardzo pouczające i ciekawe przedstawienie.

wrzesień 2023