Dzienne archiwum: 27 kwietnia 2023

Wycieczka do Cottbus

25 kwietnia ogród zoologiczny w Cottbus stał się dla uczniów klasy II b salą lekcyjną. Dzieci zobaczyły między innymi słonie, zabawne surykatki, wesołe pingwiny, flamingi i kangury. Bliski kontakt ze zwierzętami pozwolil na obserwację ich zachowań. Ogromną radość sprawiło dzieciom karmienie kóz, królików czy świnek  morskich.
W Hornow uczestnicy wycieczki odwiedzili fabrykę, w której powstają  czekoladowe dzieła sztuki. Wzięli również udział w  słodkich warsztatach ze zdobienia czekolady połączonych z degustacją .
W planetarium im. Jurija Gagarina odbyli wspaniałą gwiezdną podróż po Układzie Słonecznym . O Wszechświecie opowiadali bohaterowie seansu Bocian i Żaba.
Po dniu pełnym atrakcji dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do domu.

Powiatowe Lubuskie Konfrontacje Artystyczne.

Ale poezja musi być obecna i musimy zatrzymać się na tę jedną sekundę, by móc ją dostrzec, nawet w najprostszych i najbardziej banalnych zdarzeniach. Nancy H. Kleinbaum

26 kwietnia, w Centrum Artystyczno – Kulturalnym Zamek w Krośnie Odrzańskim odbyły się powiatowe Lubuskie Konfrontacje Artystyczne.
Naszą szkołę w konkursie recytatorskim reprezentowały: Sara Derbot, Laura Uścińska, Zuzanna Zajkowska, Zuzanna Roszak i Alina Hamada.
Nominację do wojewódzkiego etapu konkursu otrzymała Zuzanna Zajkowska z klasy piątej.

Finał odbędzie się 17 maja.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Za nominowaną Zuzannę trzymamy kciuki.Obraz znaleziony dla: Konkurs Recytatorski Grafika

Ósmoklasiści z wizytą w ZSO

Przed ósmoklasistami ważna życiowa decyzja.
Muszą zastanowić się, co chcą robić w przyszłości i dokonać wyboru kierunku kształcenia.
Jeśli dobrze teraz wybiorą, mają ogromne szanse na spełnienie swoich życiowych marzeń.
Ale decyzja nie jest prosta.
Z drobną pomocą wyszedł Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie i zaprosił ich na zajęcia Pociąg do nauki.

Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda ZSO, poznać nauczycieli i podpytać starszych kolegów o interesujące ich kierunki.

Teatr Piasku Tetiany Galistyny Mały Książę.

25 kwietnia, wybrani uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Teatrze Piasku Tetiany Galistyny Mały Książę.

Była to dobrze znana dzieciom historia, opowiedziana w niezwykły sposób, bo malowana piaskiem i światłem, połączona z grą aktorów i muzyką.

Wydarzenie to  wieńczyło akcję Gubin na niebiesko dla autyzmu 2023. Różnorodność jest kolorowa

kwiecień 2023