Dzienne archiwum: 21 kwietnia 2023

Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy I
Szkoły Podstawowej nr 2 im.73 Pułku Zmechanizowanego Ułanów Karpackich w Gubinie

1. Basara Julia Alicja

Wesołowska Laura

Jarosz Pola

1.

Kandydaci niezakwalifikowani mogą ubiegać się o przyjęcie w drugim postępowaniu rekrutacyjnym, które odbędzie się 08 maja 2023 r.

Do 28 kwietnia 2023 r. prosimy Rodziców o potwierdzenie woli.

SPRZĄTAMY ŚWIAT

Ci, którzy nie myślą i nie działają teraz, nie będą mieli prawa narzekać, kiedy za jakiś czas doszczętnie wyniszczony świat zwali im się na głowę…

My, społeczność SP2 w Gubinie, myślimy i działamy. I chociaż wiemy, że nasze działania są tylko kroplą w ogromie oceanu nie poddajemy się. Chcemy, aby nasza okolica, nasze miasto i nasza planeta były czyste.
Bez wahania założyliśmy więc dziś  (20 kwietnia) rękawiczki, zakasaliśmy rękawy i włączyliśmy się w akcję sprzątania świata w ramach kampanii Earth Month realizowanej przez Amazon i PCK, a powiązanej z Dniem Ziemi.
Sprzątanie świata to globalna inicjatywa mająca na celu oczyszczenie naszej planety z odpadów. Polega na organizowaniu akcji sprzątania, w których uczestniczą ludzie z różnych regionów, którzy w jednym dniu podejmują działania mające na celu poprawę stanu czystości środowiska.
Sprzątanie świata jest ważne z kilku powodów.

Po pierwsze, zanieczyszczenie środowiska ma negatywny wpływ na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin. Odpady i zanieczyszczenia wpływają na jakość powietrza, wody i gleby, co z kolei ma wpływ na rozwój chorób i stan zdrowia.

Po drugie, sprzątanie świata pomaga zachować piękno naszej planety i chronić dziką przyrodę. Dziki świat jest ważny dla zachowania równowagi ekosystemów i przetrwania wielu gatunków zwierząt i roślin. Odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego pozwala nam zachować piękno dzikiej przyrody i chronić ją przed degradacją i zniszczeniem.

Po trzecie, sprzątanie świata ma pozytywny wpływ na gospodarkę. Recykling odpadów wykorzystanie zasobów naturalnych i zwiększenie efektywności produkcji.

W szkole realizowane są różne działania ekologiczne, przybliżające uczniom te zagadnienia m.in.: warsztaty w klasach I-VIII Mądrze kupujesz i segregujesz-odpady redukujesz. Wycieczka uczniów do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie.

Sponsorem Dnia Ziemi w tym roku jest Amazon, PCK, PUM.
Czy można zrobić coś lepszego dla planety? Można!! Włącz myślenie – nie bądź botem – nie śmieć – dbaj o swoją Matkę Ziemię!!

FILHARMONIA

Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie. – Platon

20 kwietnia, po raz kolejny w naszej szkole, odbyła się Filharmonia w wykonaniu Lubuskiego Biura Koncertowego Orfeusz .
Muzyczna ciuchcia, czyli jak muzyka opowiada? to materia dźwiękowa, która zaadaptowała znany dzieciom wiersz Juliana Tuwima Lokomotywa, aby ukazać, że instrumenty w magiczny sposób mogą ożywiać przedmioty i naśladować zwierzęta.
Cieszymy się, że to kolejne spotkanie z muzyką dało naszym dzieciom szansę na rozwijanie muzycznych zainteresowań i pozwoliło poznać specyfikę instrumentów takich jak puzon, gitara elektryczna, shaker, czy elektryczne pianino. Ale najbardziej zadowoleni jesteśmy, gdyż nasi uczniowie mieli okazję doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

kwiecień 2023