Dzienne archiwum: 12 kwietnia 2023

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

W środę 05.04.2023 w Żaganiu został rozegrany półfinał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców rocznik 2008 i młodsi.
Uczniowie z Gubina musieli uznać wyższość zawodników z Żagania i Nowej Soli, którzy na co dzień trenują w klubach sportowych.
Wielkie brawa dla naszych uczniów za walkę.
Zawodnikom z Żagania i Nowej Soli życzymy powodzenia w finałach.

W drużynie SP-2 zagrali:
Szymon Prasał
Hubert Skoczyk
Bartosz Grzegorzak
Aleksander Sobolewski
Jonasz Ochotny
Igor Śpiewak
Hubert Marchlewski
Mikołaj Kuśnierek
Grzegorz Sobolewski

ZAJĄCZEK

Nie ma chyba osoby, która nie wiedziałaby, że grudzień to świąteczny okres wręczania prezentów. Dawanie upominków na Wielkanoc jest w Polsce mniej popularne.
Przyjęło się, że zając wielkanocny przychodzi w pierwszy dzień świąt, czyli Wielką Niedzielę, z samego rana. Wówczas po (rzadziej przed) uroczystym śniadaniu w rodzinnym gronie dzieci szukają ukrytych w domu czy ogrodzie prezentów od zajączka.
Dzieci wiedzą, kiedy przychodzi zając, i wyczekują jego przyjścia. Ten jednak zawsze zjawia się niespodziewanie, gdy szkraby akurat zmorzy sen lub znudzą się oczekiwaniem i odejdą z posterunku.
Nie inaczej było dzisiaj w klasie I a. Kiedy uczniowie zajęci byli wykonywaniem zajączków ze skarpet, które miały stać się ozdobą ich wielkanocnych stołów, na teren szkoły zakradł się najprawdziwszy Zajączek Wielkanocny.

Jednakże tak się przestraszył szkolnego hałasu, że pogubił swoje prezenty na ogródku. Dzieciaki musiały więc udać się na poszukiwanie zaginionych łakoci. To było udane polowanie. Dla każdego znalazło się coś słodkiego.

Dnia 04.04.2023r. w Przylepie reprezentacja dziewcząt z SP-2 w Gubinie zajęła III miejsce w Wojewódzkich Półfinałach w Piłce Koszykowej. Nasze uczennice spisały się znakomicie podczas rozgrywania meczy a przede wszystkim pokazały się z bardzo dobrej strony pokonując zespół gospodarzy ze znaczną przewagą punktową.

Wielkie gratulacje dla naszych zawodniczek!

Drużynę reprezentowały:
Lena Kowalik, Michalina Sikora, Lena Drozdowska, Zuzanna Malecka, Nadia Chryniewicz, Gabrysia Lisiak, Hanna Tomsia, Lena Banasik, Sara Ochotna, Iga Skaczkowska, Nina Ławnicka, Julia Nesterowicz.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, jako jeden z kilku oficjalnych dni ONZ poświęconych kwestiom zdrowotnym.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) około jedno na 100 dzieci jest w spektrum autyzmu, który stanowi zróżnicowaną grupę objawów związanych z rozwojem mózgu (ang. autism spectrum disorder, ASD).

Autyzm to specyficzny sposób pracy układu nerwowego, w tym mózgu, będący przejawem neuroróżnorodności gatunku ludzkiego. To zjawisko o bardzo szerokim zakresie i wielu odcieniach, stanowiące wachlarz zróżnicowanych cech, zachowań i objawów.
Aktualnie odchodzimy od narracji o leczeniu osób w spektrum, a zamiast tego skupiamy się na akceptacji, wspieraniu i włączaniu osób neuroróżnorodnych, a także na upominaniu się o ich prawa.

Dlatego właśnie dzisiaj, 3 kwietnia, także my – społeczność SP2 Gubin – chcieliśmy okazać nasze wsparcie i akceptację. Z tej okazji ubraliśmy się na niebiesko, odbyło się czytanie na dywanie, wykonaliśmy prace plastyczne. Nie zabrakło też kiermaszu, z którego część dochodu zostanie przeznaczona fundacji Dalej Razem.

Każdy z nas jest inny, każdy niezwykły, niepowtarzalny i ekscentryczny 😉

Rejonowe zawody w piłce koszykowej.

W środę 29.03 do Zielonej Góry pojechali nasi uczniowie na zawody rejonowe w piłce koszykowej.
Chłopcy zajęli III miejsce i nie zdołali awansować do półfinałów wojewódzkich.
Pokazali się z bardzo dobrej strony i w meczu z drużyną z Zielonej Góry ulegli różnicą 4 punktów.
Wielkie brawa dla naszych zawodników.

Drużynę z SP-2 reprezentowali:

Hubert Skoczyk
Igor Ziemiański