Dzienne archiwum: 14 grudnia 2022

Wymarzona bombka – konkurs plastyczny.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres, gdy wyzwala się w nas energia twórcza. Nie tylko dorośli, ale także dzieci z największą przyjemnością tworzą to, co tak bardzo je cieszy i pobudza wyobraźnię. Zapewne dlatego, że z niecierpliwością czekają na Mikołaja i oczywiście mieniącą się od błyskotek choinkę, którą zdobią m.in. kolorowe bombki.

Uczniowie klas I-III mieli możliwość wykonania swojej Wymarzonej bombki dowolną techniką na konkursie plastycznym, jaki odbył się w naszej szkole 9.12.2022 r. zorganizowanym przez naucz. T. Siewruk.

Liczna grupa uczniów, bo aż 30 osób, tworzyła dzieło inspirowane treścią świąt. W skupieniu, a nawet zamyśleniu wycinała, wydzierała, lepiła, przyklejała samodzielnie elementy zdobiące wytwory pracy. Z każdą chwilą bombka stawała się doskonalsza, pełna pomysłowości, kreatywności i nabierała indywidualnego charakteru. Na koniec już tylko kosmetyka pracy, aby była tą wymarzoną, niepowtarzalną i wyjątkową. I tak też się stało, dlatego jurorzy mieli niełatwe zadanie do wykonania.

Dzisiaj bombki jak marzenie zdobią korytarz i podziwiane są przez rówieśników.
W efekcie:
Klasy pierwsze:
I miejsce Alex Wolak kl. Ib
II miejsce Oliwia Toporska kl. Ib
III miejsce Kornelia Solf kl. Ib
wyróżnienie: Kornelia Cebula kl. Ib, Kasia Kruk kl. Ib, Mikołaj Pielasa kl. Ia

Klasy drugie:
I miejsce Weronika Ratajczak kl. IIa
II miejsce Karina Melerowicz kl. IIa
III miejsce Zofia Ławrzyniak kl. IIb
wyróżnienie: Ala Uścińska kl. IIa, Anastazja Kamińska kl. IIb, Wojtek Grębowski kl. IIb

Klasy trzecie:
I miejsce Hubert Górecki kl. IIIa
II miejsce Lena Karska kl. IIIa
III miejsce Julia Chodkowska kl. IIIb
wyróżnienie: Klaudia Gawęda kl. IIIb, Natalia Wysocka kl. IIIa, Vanessa Pucyk kl. IIIa

LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PCK

Obraz znaleziony dla: pckWedług statystyk średnio 1 z 10 osób przebywających w szpitalu potrzebuje transfuzji krwi – to lek nie do zastąpienia. Dlatego każda akcja/kampania, która uświadamia małych i dużych o tym, jak istotne jest oddawanie krwi, jest na wagę złota.

Nic więc dziwnego, że hasło Oddając krew – darujesz życie towarzyszy działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża  od czasu, gdy Stowarzyszenie zajęło się kompleksową organizacją ipromocją honorowego krwiodawstwa oraz uświadamianiem znaczenia krwi wratowaniu życia izdrowia ludzkiego.

Także nasza szkoła wspiera tą akcję. I dumni jesteśmy, ponieważ Sara Derbot z klasy III b i Wojtek Gaczyński z kl. VI b zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego PCK o tematyce Honorowe Krwiodawstwo. 13 grudnia odebrali nagrody w Galerii BWA w Zielonej Górze.

grudzień 2022